POKOJE     CENNIK     REZERWACJA     KONTAKT     GALERIA     ZAWOJA     ATRAKCJE     NARTY        
 

ATRAKCJE w Zawoi

W niedalekiej odległości  znajduje się kilka wyciągów narciarskich o różnym stopniu trudności, w tym nowo oddany do użytku wyciąg narciarski i całoroczna kolejka krzesełkowa Mosorny Groń. W najbliższym sąsiedztwie znajduje się las, potok, kilka szlaków turystycznych, pub, hodowla i sprzedaż świeżego pstrąga. Liczne trasy spacerowe, trasy rowerowe.

W Zawoi można skorzystać również z jazdy konnej, jazdy na quadach oraz wziąć udział w licznych imprezach folklorystycznych i sportowych. Zawoja uchodzi za jedną z najczystszych ekologicznie wsi w Polsce, dzięki czemu wyśmienicie czują się tutaj osoby mające problemy z układem oddechowym lub cierpiące na alergię. W odległości zaledwie 15 km od Zawoi znajduje się urocze miasteczko Sucha Beskidzka, w którym zobaczyć można kilka ciekawych zabytków.  W każdy wtorek w godzinach porannych można wziąć udział w dość malowniczym i tradycyjnym jarmarku, który odbywa się w pobliżu Rynku i Zamku Suskiego. Po jarmarku zapraszamy do Karczmy Rzym. Latem ciekawą atrakcją może stać się wycieczka na Halę Barankową oraz spotkanie z bacą i spróbowanie oscypka czy żętycy.

W okolicy poprowadzono wiele szlaków turystycznych biegnących nie tylko na Babią Górę, ale też na inne beskidzkie wzgórza i szczyty. Dla lubiących jazdę na rowerze jest wiele tras rowerowych. Zimą natomiast okolicę ogarnia białe szaleństwo. Jest tu wiele różnorodnych wyciągów narciarskich, a stoki są dobrze utrzymane, ubijane ratrakami, a nawet naśnieżane. Zawoja posiada jeden wyciąg dla wytrawnych narciarzy i pozostałe (ok. pięciu) dla średniozaawansowanych i początkujących. Przy każdym z wyciągów znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz punkt z instruktorami narciarstwa. Z bazy noclegowej w Zawoi warto tez wybrać się na trasy narciarskie do Białki Tatrzańskiej i Zakopanego, przejazd ok. jednej godziny przez Przełęcz Krowiarki i miejscowość Jabłonka. Na wieczór i nie tylko proponujemy spędzenie czasu w jednej z kilku karczm góralskich, w których w weekendy grają często “na żywo” zespoły z muzyką regionalną i taneczną. Jednym z ważniejszych dań w Zawoijest “pstrąg po zawojsku” serwowany w karczmach oraz hodowlach.

KORONA ZIEMI W ZAWOI oraz Park Linowy w Zawoi Centrum Górskie Korona Ziemi

  
 
 
 
Noclegi Jelonek w Zawoi

Zawoja 1486
tel. 887 927 743
email: noclegi@jelonekzawoja.pl